درباره ما

ایلولا، نامی آفریقایی به معنی «قوی‌تر شدن» است. وب‌سایت کوچک ایلولا، تلاش می‌کند با نگارش و ترجمه مستندات قابل اتکا، منبعی موثق برای موضوعاتی باشد که در دل خود دارد. تمام تلاش ما این است که از خزعبلات دوری کنیم و چیزی را ارائه دهیم که شایسته‌ی خوانندگان فهیم ایلولا باشد.

در حال حاضر ایلولا پذیرای نزدیک به ۲۵ هزار بازدیدکننده در ماه است، و تلاش می‌کنیم با تداوم به‌روز رسانی و ارائه‌ی مطالب جذاب، بر این تعداد بیفزاییم. با این حال هیچگاه کیفیت را فدای کمیت نخواهیم کرد.

گاهی نگارش مقاله‌ای برای ایلولا، ماه‌ها زمان می‌برد. طبیعتا نگارش و میزبانی مطالب روی بستر وب، هزینه‌بر است. به همین خاطر گزینه‌های اختیاری برای خرید «اشتراک وفاداری،» بالای هر نوشته تعبیه شده است. انتظار داریم که هر کاربر در صورت استطاعت مالی هزینه ماهیانه اشتراک وفاداری را پرداخت کند.

چرا از تبلیغات استفاده نمی‌کنیم؟

  • ما نمی‌خواهیم تاجر توجه باشیم: هر چند به هر حال این توجه و همراهی شماست که ایلولا را زنده نگه می‌دارد، ولی ما نمی‌خواهیم از این توجه به خاطر مقاصد مالی سوءاستفاده کنیم. تاثیر ناخودآگاه تبلیغات روی ذهن شما، به مرور احساس نیاز را برای داشتن سرویس‌ها یا وسایل خاص در ذهن شما ایجاد می‌کند، و هزینه‌ای را به صورت غیرمستقیم به شما تحمیل می‌کند که احتمالا چندین برابر هزینه‌ی خرید یک مقاله است.
  • تبلیغات پرزرق و برق به مرور شما را نسبت به چیزی که هستید ناراضی‌تر می‌کند. ما نمی‌خواهیم مسبب نارضایتی شما باشیم، بلکه می‌خواهیم پلی به زندگی بهتر بزنیم. ناخشنودی شما، آخرین چیزی‌ست که می‌خواهیم.
  • ما «رو» بازی می‌کنیم: فعلا تمام مقالات به صورت آزاد در اختیار شما قرار می‌گیرد تا افرادی که توانایی پرداخت ندارند نیز بتوانند از مطالب استفاده کنند. ما صادقانه، پول هر مطلب را مستقیما از خود شما مطالبه می‌کنیم.
  • از نظر اقتصادی، شما توسط تبلیغاتی که عموما اغراق‌شده هستند، (به خاطر نبود آن‌ها روی ایلولا) اغوا نمی‌شوید، و با پرداخت مستقیم برای هر مطلب، پول بیشتری در جیب خود نگه خواهید داشت. همچنین نویسنده را مورد حمایت مستقیم خود قرار می‌دهید تا بتواند زمان بیشتری به مطالب خود اختصاص دهد.
  • حواس شما پرت تبلیغات نمی‌شود و بهتر و عمیق‌تر مطلب را متوجه خواهید شد.

اسپانسر

اگر شرکت یا موسسه‌ای، که سیاست‌هایش با خط فکری ایلولا جور در می‌آید، تمایل به حمایت از ایلولا داشته باشد، خوشحال خواهیم شد که به عنوان حامی، بنر ایشان را روی صفحات مقاله‌ها قرار دهیم. البته تایید صلاحیت اسپانسر، با توجه به آنچه در بخش «چرا از تبلیغات استفاده نمی‌کنیم؟» گفته شد، برعهده ایلولا خواهد بود. اولویت ما، خوانندگان و رضایت آن‌هاست.

چنانچه تمایل دارید که از ایلولا حمایت کنید، از طریق آدرس ایمیل eman.amini روی gmail.com با ما در تماس باشید.

ایلولا هر سایت دیگری نیست

بسیاری از سایت‌ها، با استخدام مترجم، سعی در برگرداندن مطالبی دارند که عموما ساعت‌ها زمان صرف نگارش مطلب اصلی و چند ساعت ناقابل خرج ترجمه هول‌هولکی آن شده است. هرچند به نظر ما این کار مشکلی ندارد، ولی مقالاتِ اولیه به این سادگی نگارش نمی‌شوند. معمولا برای تهیه یک مطلبِ خوب، ساعت‌ها زمان صرف بررسی منابع مختلف، جمع‌آوری اطلاعات و نگارش آن از پایه می‌شود. البته مقالاتی که صرفا ترجمه شده‌اند نیز در ایلولا قرار دارد، ولی هدف اصلی ما نگارش مطالبی دست اول، با بهره‌گیری از منابع مختلف و قابل اتکا است. ما به ترجمه‌های هول‌هولکی و خفه کردن صفحه‌ی اول سایت با مطالب بیشمار اعتقادی نداریم.

ایلولا در شبکه‌های دیگر

کانال تلگرام ایلولا را نیز از طریق این آدرس (ضربه بزنید) می‌توانید دنبال کنید. البته من از شبکه‌های اجتماعی به خاطر آسیبی که به جامعه و افراد می‌زنند بیزارم و امیدوارم بتوانم، به مرور شما را با روی پلیدشان آشنا کنم. من خوشحال خواهم بود اگر بتوانم به قیمت کم شدن یک نفر از مخاطبان ایلولا در تلگرام یا گوگل‌پلاس یا هر جای دیگر، یک نفر را از شر این شبکه‌های مجازی نجات دهم.

ما پذیرای انتقادات و پیشنهاداتتان روی ایمیل فوق‌الذکر هستیم!