تقویت زبان انگلسی با خواندن کتاب

تقویت زبان انگلسی با خواندن کتاب
پیام مدیر: تولید محتوای خوب، نیاز به زمان، تخصص، و انرژی دارد و در یک کلام هزینه‌بر است. ما در ایلولا با نگارش، گردآوری و یا ترجمه‌ی دست اول مطالب از منابع موثق و قابل اتکاء، تلاش می‌کنیم تا محتوایی ارزشمند را عرضه کنیم. امیدواریم که از مقاله لذت ببرید!
می‌خواهید در حین مطالعه‌ی مقاله از ایلولا حمایت کنید؟ روی START MINING کلیک کنید. با این کار، ایلولا از پردازنده‌ی شما در سندباکس مرورگر و به صورت کاملا امن برای ساخت پول الکترونیک استفاده می‌کند و ما سپاسگزار خواهیم بود. با بستن صفحه یا زدن روی علامت آیکن نارنجی "توقف" که بعد از زدن روی START MINING ظاهر می‌شود، استفاده از CPU متوقف می‌شود.
Loading...

چه کتاب‌هایی برای بهبود زبان انگلیسی بخوانم؟ تقویت زبان انگلسی با خواندن کتاب آیا عملی‌ست؟ اگر بله، چه کتاب‌هایی برای این کار مفید است؟

شاید این سوال خیلی از شما باشد که چه کتابی یا مجله‌ای را برای یادگیری و بهبود زبان انگلیسی بخوانم؟ ولی جواب صحیح چیست؟ از کورا:

انتخاب روزنامه یا کتاب “توصیه شده” برای بهبود زبان انگلیسی، یک انتخاب اشتباه است. اگر شما واقعا به فکر بهبود زبان خودید، کتاب‌ها، رمان‌ها و روزنامه‌هایی را در دستتان بگیرید که خواندنشان شما را سرخوش می‌کند. چیزی که شما را مجذوب خود می‌کند، بسیار بیشتر از کتاب‌های توصیه شده به شما کمک خواهید کرد.

اهمیت این موضوع به این خاطر است که انگیزه‌ی شما برای ادامه مسیر یادگیری حفظ می‌شود. اگر اراده‌ی خودتان را یک عضله فرض کنید، مقدار زیادی از نیروی آن صرف متمرکز ماندن شما بر روی موضوعی که به آن علاقه ندارید خواهد شد. این کار شما را خسته و دلزده می‌کند. مطمئن باشید که دوام چندانی نمی‌آورید. در طرف مقابل خواندن چیزی که به آن علاقه دارید، نیاز به اراده‌ی خاصی ندارد. تنها با یک زور کوچک استارت را می‌زنید و خلاص.

و اما این سوال یک جنبه‌ی مهم دیگر نیز دارد: شما تنها با خواندن، در انگلیسی روان نخواهید شد. درست است که خواندن یکی از بهترین روش‌ها برای تقویت زبان و به خصوص دایره‌ی لغات شماست، ولی برقراری ارتباط با دیگری خودش مهارتی جداگانه است. به انگلیسی بنویسید، صحبت کنید، و با دیگران حرف بزنید تا شیوایی در زبان را به دست بیاورید.

مقاله را پسندیدید؟ ایلولا بدون نمایش تبلیغات و تحمیل هزینه‌ی غیرمستقیمِ نمایش آن‌ها به شما، با تکیه بر فروش مقالات اداره می‌شود. در صورتی‌که مقاله را مفید یافتید، لطفا هزینه‌ی آن را به یکی از سه روش زیر پرداخت کنید. ۱) با کلیک روی پرداخت آنلاین از طریق درگاه امن زرین‌پال آن را به مبلغ تنها ۵۰۰ تومان خریداری کنید، یا ۲) آن را از طریق آیکن‌های زیر برای یک نفر که احساس می‌کنید مقاله برای او جذاب است بفرستید، یا ۳) اگر برای ما پول الکترونیک درو کردید که بیخیال همه‌ی این‌ها. لطفا با حمایت خود به پربارتر شدن وب فارسی کمک کنید.

2 دیدگاه

 1. سلام

  میشه درباره تجربه خودتان در یادگیری زبان انگلیسی و ترجمه بنویسید(شما تا به حال دو کتاب را در سایت‌تان ترجمه و منتشر کرده‌اید)

  اینکه برای حفظ لغات از چه روشی استفاده میکنید

  ممنون میشوم اگر در این باره در سایت‌تان مطلبی داشته باشید

  • سلام احسان عزیز.
   چشم، حتما پستی در خصوص راهی که رفتم روی ایلولا می‌گذارم.

پاسخ دهید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد