خلاصه‌ی کتاب پرفروش به سرانجام رساندن کارها از دیوید آلن

پیام مدیر: تولید محتوای خوب، نیاز به زمان، تخصص، و انرژی دارد و در یک کلام هزینه‌بر است. ما در ایلولا با نگارش، گردآوری و یا ترجمه‌ی دست اول مطالب از منابع موثق و قابل اتکاء، تلاش می‌کنیم تا محتوایی ارزشمند را عرضه کنیم. امیدواریم که از مقاله لذت ببرید!

خلاصه‌ای از کتاب: به سرانجام رساندن کارها از دیوید آلن

هنر بازدهی بالا بدون استرس

خلاصه شده توسط: ایمان امینی

کتاب حاضر، خلاصه‌ای از مهم‌ترین نکات کتاب پر فروش به سرانجام رساندن کارهاست. این کتاب متدی با نام GTD را برای انجام کارها به شما آموزش می‌دهد که توسط آن می‌توانید استرس خود را مدیریت کرده و سپس با تمرکز صد در صدی بر روی کاری که «اکنون» انجام می‌دهید، بازدهی خود را بالا ببرید. مطالعات زیادی نشان داده که انسان قابلیت انجام همزمان چند کار با یکدیگر را ندارد هیچ، برعکس زمانی که شما تلاش می‌کنید چند کار را به صورت همزمان انجام دهید، بازدهی خود را تحت تاثیر منفی این رویکرد قرار خواهید داد. در این کتاب می‌آموزید چطور ذهن‌تان را از افکار مزاحم رهایی بخشید، و با تمرکز بر روی کارها، آن‌ها را به بهترین نحو و با بالاترین سرعت به سرانجام برسانید.

ولی در این کتاب چه خواهید آموخت؟

با ساخت روش‌های ساده‌ای مثل «تفکر در باب نتیجه» و مشخص کردن قدم‌های بعدی، متد GTD یا «انجام دادن کارها» به شما کمک می‌کند تا وظایف مختلف، در پروژه‌های گوناگون، از کوچک تا بزرگ را انجام دهید.

از یک پروژه‌ی مهم کاری گرفته تا کارهای پیش پا افتاده مثل خرید هدیه به مناسب‌های گوناگون برای اعضای خانواده، GTD به شما کمک می‌کند تا یک هدف واضح را ترسیم کنید و سپس با قدم گذاشتند در مسیر درستِ رسیدن به هدف، آن را از لیست پروژه‌های با علامت «انجام شد» خط بزنید.

اگر بخواهیم روش GTD را خلاصه کنیم بایستی بگویم: کوچک کردن هر وظیفه به صورتی که بتوانیم در بازه‌ی زمانیِ کوتاهی از پسش بربیاییم؛ آنگونه که کمبود زمان و انگیزه نتواند مانع انجام آن کار شود. این روش به شما کمک می‌کند که در یک حرکت منظم به سمت هدف، از تنش و استرس رهایی یابید.

زمانی که پروژه‌ی خود را با متد GTD ساماندهی می‌کنید، فارق از اینکه کجایید و چه خبر است، می‌توانید قدم‌های کوچک در مسیر درست را در لحظه دیده و بردارید.

این کتاب ابزارهای ساده‌ای برای انجام درست و موثر کارها در اختیارتان می‌گذارد؛ به صورتی‌که استرس انجام کارهای بزرگ، هیچگاه بر شما مستولی نشود.

قیمت کتاب نهصد تومان است که می‌توانید از طریق لینک زیر بپردازید. البته در صورتی که توان مالی یا امکان پرداخت را ندارید، همچنان می‌توانید کتاب را دانلود کنید. پرداخت پول کتاب اختیاری‌ست.

دانلود کتاب

مقاله را پسندیدید؟ ایلولا بدون نمایش تبلیغات و تحمیل هزینه‌ی غیرمستقیمِ نمایش آن‌ها به شما، با تکیه بر فروش مقالات اداره می‌شود. در صورتی‌که مقاله را مفید یافتید، لطفا هزینه‌ی آن را به یکی از دو روش زیر پرداخت کنید. ۱) با کلیک روی پرداخت آنلاین از طریق درگاه امن زرین‌پال آن را به مبلغ تنها ۵۰۰ تومان خریداری کنید، یا ۲) آن را از طریق آیکن‌های زیر برای یک نفر که احساس می‌کنید مقاله برای او جذاب است بفرستید! لطفا با حمایت خود به پربارتر شدن وب فارسی کمک کنید.

اولین نفری باشید که نظر می‌گذارد

پاسخ دهید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد