یادگیری و ورزش | بهترین زمان برای ورزش کردن

بهترین زمان برای ورزش کردن
پیام مدیر: تولید محتوای خوب، نیاز به زمان، تخصص، و انرژی دارد و در یک کلام هزینه‌بر است. ما در ایلولا با نگارش، گردآوری و یا ترجمه‌ی دست اول مطالب از منابع موثق و قابل اتکاء، تلاش می‌کنیم تا محتوایی ارزشمند را عرضه کنیم. امیدواریم که از مقاله لذت ببرید!
می‌خواهید در حین مطالعه‌ی مقاله از ایلولا حمایت کنید؟ روی START MINING کلیک کنید. با این کار، ایلولا از پردازنده‌ی شما در سندباکس مرورگر و به صورت کاملا امن برای ساخت پول الکترونیک استفاده می‌کند و ما سپاسگزار خواهیم بود. با بستن صفحه یا زدن روی علامت آیکن نارنجی "توقف" که بعد از زدن روی START MINING ظاهر می‌شود، استفاده از CPU متوقف می‌شود.
Loading...

در حال خرخونی برای یک امتحان بزرگ یا به خاطر سپردن پاورپویینت برای یک ارائه‌ی مهم هستید؟ بهتر است که استراحتی کوچک به خودتان بدهید و به باشگاه بروید. من نمی‌گویم، تحقیقات علمی می‌گوید یادگیری و ورزش با هم روابط صمیمی دارند.

rd reader's digest

تحقیق جدیدی که در ژورنال Cognitive Research مرتبط با تحقیقات شناختی انجام شد می‌گوید: فقط پنج دقیقه از ورزش سبک بعد از هر نشست در یادگیری به شما در ارتقاء حافظه کمک می‌کند.

محققانی از دانشگاه استان نیوساوت‌ولز در سیدنی، استرالیا به سرپرستی دکتر استیون مُست، چهار آزمایش روی ۲۵۰ دانشجوی دوره لیسانس انجام دادند. هدف آن‌ها ارزیابی حافظه‌ی دانش‌آموزان قبل و بعد از پنج دقیقه ورزش بود.

از هر چهار آزمایش الگوهای جالب توجهی بیرون آمد. اول از همه اینکه زنانی که یک فعالیت فیزیکی سبک بعد از یادگیری انجام دادند بهتر از سایر زنان نمره کسب کردند. تاثیر ورزش بعد از یک نشست یادگیری بسیار قابل توجه بود.

در ثانی این موضوع در خصوص مردان صادق نبود. دکتر مُست گمان می‌کند که این موضوع می‌تواند با آزمایش شناسایی چهره مرتبط باشد؛ در این تحقیق از آزمون شناسایی چهره استفاده شد و جالب است بدانید که تمام تصاویر از چهره‌ی مردان بود. اگر زن‌ها به صورت مردها بهتر پاسخ دهند، ممکن است که نتیجه‌ی این تحقیق تحریف شده باشد.

دکتر مست می‌گوید:

مشخص نیست که تفاوت در جنسیت در اینجا مصداق دارد یا شرایط آزمایش موردی داشته که اجازه مشاهده‌ [تاثیر مثبت ورزش] در زنان را داده ولی در مردان را نه.

مطمئنا تحقیقات بیشتری برای تعیین دقیقِ تاثیر مثبت ورزش روی حافظه نیاز است؛ اما این اولین مطالعه‌ای نبوده که رابطه‌ی حسنه و مستقیم بین حافظه و تمرین ورزش را نشان داده است؛ در حقیقت تحقیقات زیادی نشان‌دهنده‌ی افزایش قدرت یادگیری با فعالیت فیزیکی هستند. پس چه مرد باشید چه زن، بد نیست که بند کفش‌هایتان را محکم کنید.

دویدن

مقاله را پسندیدید؟ ایلولا بدون نمایش تبلیغات و تحمیل هزینه‌ی غیرمستقیمِ نمایش آن‌ها به شما، با تکیه بر فروش مقالات اداره می‌شود. در صورتی‌که مقاله را مفید یافتید، لطفا هزینه‌ی آن را به یکی از سه روش زیر پرداخت کنید. ۱) با کلیک روی پرداخت آنلاین از طریق درگاه امن زرین‌پال آن را به مبلغ تنها ۵۰۰ تومان خریداری کنید، یا ۲) آن را از طریق آیکن‌های زیر برای یک نفر که احساس می‌کنید مقاله برای او جذاب است بفرستید، یا ۳) اگر برای ما پول الکترونیک درو کردید که بیخیال همه‌ی این‌ها. لطفا با حمایت خود به پربارتر شدن وب فارسی کمک کنید.

اولین نفری باشید که نظر می‌گذارد

پاسخ دهید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد