رابطه – عاشقانه – و حفظ آن

رابطه عاشقانه
پیام مدیر: تولید محتوای خوب، نیاز به زمان، تخصص، و انرژی دارد و در یک کلام هزینه‌بر است. ما در ایلولا با نگارش، گردآوری و یا ترجمه‌ی دست اول مطالب از منابع موثق و قابل اتکاء، تلاش می‌کنیم تا محتوایی ارزشمند را عرضه کنیم. امیدواریم که از مقاله لذت ببرید!
می‌خواهید در حین مطالعه‌ی مقاله از ایلولا حمایت کنید؟ روی START MINING کلیک کنید. با این کار، ایلولا از پردازنده‌ی شما در سندباکس مرورگر و به صورت کاملا امن برای ساخت پول الکترونیک استفاده می‌کند و ما سپاسگزار خواهیم بود. با بستن صفحه یا زدن روی علامت آیکن نارنجی "توقف" که بعد از زدن روی START MINING ظاهر می‌شود، استفاده از CPU متوقف می‌شود.
Loading...

تعدادی از ما بعد از تجربه‌ی چندین رابطه در نهایت به نتایجی در مورد خودمان و شخصیتمان در خصوص برقراری رابطه با دیگران می‌رسیم. درست است که این تجربه‌ها به شما برای ساختن رابطه‌های بعدی کمک می‌کند ولی نبایستی فراموش کنید که آنچه بین شما و شریکتان اتفاق می‌افتد، روند منحصر به فرد خود را طی می‌کند. به عبارتی اگر شما در ده رابطه‌ی اخیرتان با ده نفر به مشکل یکسانی خوردید، این دلیل نمی‌شود که در رابطه‌ی یازدهم هم دقیقا همان شرایط پیش بیاید. قضاوت کردن رابطه‌ها که به فاکتورهای بیشماری گره خورده‌اند و حکم کلی برای آن‌ها پیچیدن، کمی ساده‌انگارانه به نظر می‌آید.

با این حال گاهی خوش‌شانسیم و به کسی برمی‌خوریم که بهترین انطباق را با ما و شخصیت ما دارد. منظورم به هیچ عنوان صرفا تفاهم نیست بلکه آن ترکیب خوبی‌ست که از شما و او ساخته می‌شود. ممکن است که او اهل ریسک‌کردن باشد و شما نباشید. در تمام طول زندگی به خاطر ریسک‌پذیر نبودنتان جا زده‌اید. حالا شریکتان می‌تواند به شما کمک کند تا شکوفا شوید. درست است که در این زمینه تفاهم ندارید، ولی این هم‌پوشانی می‌تواند به شما برای طی کردن مسیر موفقیت و رابطه‌ی صمیمی‌تر کمک کند.

حالا سوال اینجاست که بهترین توصیه برای حفظ یک رابطه‌ی خوب چیست؟ مرغ همسایه غاز نیست! چمن‌های آن سوی فنس را تمجید نکنید.

به جای اینکه مدام در حال تمجید و تعریف از دنیای بیرون و رابطه‌هایش باشید، تمرکز خودتان را بر روی بوته‌ی خودتان بگذارید. به او آب و غذا بدهید تا سبز شود و سبز بماند.

قدردان شریک‌تان باشید و به آرامشی که با حضورش در زندگی‌تان موجب شده به چشم دستاوردی که کسب کردید و اکنون فقط کافی‌ست کنج اتاق قابش کنید نگاه نکنید. بایستی که زمان بگذارید و هر روز به او نشان دهید که وجودش برای شما اهمیت دارد.

اگر رابطه‌ای را از دست می‌دهیم، دلیلش تنها این نیست که رابطه‌ها بعد از مدت مشخص و افتِ شور اولیه، شروع به پژمردن می‌کنند؛ بلکه عدم توانایی ما در حفظ این شور و سبز نگه داشتن این بوته گناه بزرگ ماست.

وقتی ماشینی را هل دادید و روشن شد، بایستی به آن سوخت برسانید. اگر فکر کنید که با بی‌خیالی باز هم تا ابد روشن می‌ماند، دیر یا زود بنزین تمام می‌کند و خاموش می‌شود.

کتاب پنج زبان عشق شاید شروع خوبی برای ساختن یک عشق پایدار باشد. می‌توانید آن را از کتابراه به صورت قانونی و با تخفیف بسیار خوبش به قیمت هزار تومان بخرید: لینک خرید

مقاله را پسندیدید؟ ایلولا بدون نمایش تبلیغات و تحمیل هزینه‌ی غیرمستقیمِ نمایش آن‌ها به شما، با تکیه بر فروش مقالات اداره می‌شود. در صورتی‌که مقاله را مفید یافتید، لطفا هزینه‌ی آن را به یکی از سه روش زیر پرداخت کنید. ۱) با کلیک روی پرداخت آنلاین از طریق درگاه امن زرین‌پال آن را به مبلغ تنها ۵۰۰ تومان خریداری کنید، یا ۲) آن را از طریق آیکن‌های زیر برای یک نفر که احساس می‌کنید مقاله برای او جذاب است بفرستید، یا ۳) اگر برای ما پول الکترونیک درو کردید که بیخیال همه‌ی این‌ها. لطفا با حمایت خود به پربارتر شدن وب فارسی کمک کنید.

اولین نفری باشید که نظر می‌گذارد

پاسخ دهید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد