دزدانی با کلاه سفید ۷۷ میلیون دلار از شبکه Ethereum را دزدیدند و سپس

Ethereum
پیام مدیر: تولید محتوای خوب، نیاز به زمان، تخصص، و انرژی دارد و در یک کلام هزینه‌بر است. ما در ایلولا با نگارش، گردآوری و یا ترجمه‌ی دست اول مطالب از منابع موثق و قابل اتکاء، تلاش می‌کنیم تا محتوایی ارزشمند را عرضه کنیم. امیدواریم که از مقاله لذت ببرید!
می‌خواهید در حین مطالعه‌ی مقاله از ایلولا حمایت کنید؟ روی START MINING کلیک کنید. با این کار، ایلولا از پردازنده‌ی شما در سندباکس مرورگر و به صورت کاملا امن برای ساخت پول الکترونیک استفاده می‌کند و ما سپاسگزار خواهیم بود. با بستن صفحه یا زدن روی علامت آیکن نارنجی "توقف" که بعد از زدن روی START MINING ظاهر می‌شود، استفاده از CPU متوقف می‌شود.
Loading...

دیروز یک هکر دومین سرقت بزرگ اسکناس‌های دیجیتالی را انجام داد. به ساعت 12:00 PST یک هکر ناشناس با استفاده از یک نقص حیاتی در کیف پول مربوط به شبکه Ethereum و خالی کردن سه کیف پول بزرگ بیش از ۳۱ میلیون دلار در عرض چند دقیقه پول به سرقت برد. چند ساعت دیگر لازم بود که تموم ۱۰۵ میلیون دلار موجود در آن کیف پول‌های آسیب‌پذیر خالی شود.

اما یک نفر آن هکر یا هکرها را متوقف کرد.

به محضی که زنگ خطر به صدا در آمد، یک سری هکر کلاه سفید از جامعه Ethereum دست به کار شدند و به آنالیز حمله‌ی صورت گرفته پرداختند. آن‌ها متوجه شدند که نه‌تنها حمله برگشت‌پذیر نیست، که میلیون‌ها دلار دیگر نیز در خطر است. زمان در مضیقه بود؛ و تنها گزینه‌ای که به نظر آن‌ها رسید، دزدیدن بقیه‌ی پول‌ها قبل از دزدیده شدنش توسط حمله‌کننده بود.

با استفاده از همان آسیب‌پذیری، هکرهای کلاه‌سفید تمام پول باقی‌مانده را هک کرده و حساب‌ها را خالی نمودند. در نهایت دست هکر برای دزدیدن ۷۷ میلیون دلار باقی مانده در پوست گردو ماند.

سپس به رفع مشکل امنیتی مربوط به کیف پول‌ها پرداختند و اکنون در حال برگرداندن پول‌ها به حساب‌های افرادند.

گاهی در همان لحظه که امیدت را به انسانیت از دست می‌دهی، یک نفر آبروی آدمیت را می‌خرد. به احترام این هکرها کلاه از سر برمی‌داریم. هر چند یک سری بدبخت شدند رفت…

مقاله را پسندیدید؟ ایلولا بدون نمایش تبلیغات و تحمیل هزینه‌ی غیرمستقیمِ نمایش آن‌ها به شما، با تکیه بر فروش مقالات اداره می‌شود. در صورتی‌که مقاله را مفید یافتید، لطفا هزینه‌ی آن را به یکی از سه روش زیر پرداخت کنید. ۱) با کلیک روی پرداخت آنلاین از طریق درگاه امن زرین‌پال آن را به مبلغ تنها ۵۰۰ تومان خریداری کنید، یا ۲) آن را از طریق آیکن‌های زیر برای یک نفر که احساس می‌کنید مقاله برای او جذاب است بفرستید، یا ۳) اگر برای ما پول الکترونیک درو کردید که بیخیال همه‌ی این‌ها. لطفا با حمایت خود به پربارتر شدن وب فارسی کمک کنید.

اولین نفری باشید که نظر می‌گذارد

پاسخ دهید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد