مغز ابله | 4 | کنترل مغز | خزنده vs نئوکورتکس

مستقیم برویم به سراغ مغز خزنده و نئوکورتکس. شاید با خودتان فکر کنید که، خب حتما این دو بخش مغز با هم در یک هارمونی بی‌نظیر به خوبی کارها را پیش می‌برند. نه!

بگذارید با مثال روشنتان کنم. فرض کنید که یه نفر آدم بی‌تجربه ولی دارای مدرک عالی در اداره، مدام بالای سر شما می‌چرخد و دستورالعمل‌های جدید، راه‌کارهای نوین و غیره را به شما گوشزد می‌کند. شمایی که پیر این کار هستید. مطمئنا اوضاع خوب پیش نمی‌رود. نه شما می‌خواهید زیر بار این فرد تازه از راه رسیده بروید و نه او می‌تواند رویکرد عهد بوقی شما را تاب بیاورد. مشکل مغز خزنده و نئوکورتکس چیزی شبیه به همین است.

البته اینجا فقط مغز خزنده و عهد بوقی ما نیست که آزار می‌بینید. یک لحظه خودتان را جای نئوکورتکس بگذارید. با یک فرد یک دنده و غُد طرفید که فکر می‌کند چون سنش از شما بیشتر است و چند صباحی بیشتر بر روی آن صندلی نشسته در نتیجه بیشتر از شما می‌فهمد! مثلا اصرار دارد که برنامه‌ی کامپیوتری را به جای نوشتن با یک کامپیوتر امروزی، با پانچ کردن کارت‌های عهد بوقی انجام دهد چون این کاری بوده که همیشه می‌کرده و این روشی بوده که همیشه… همیشه بوده! چه کابوسی‌ست!

فردا برایتان در خصوص اینکه چطور این درگیری‌های درون-مغزی باعث می‌شود در ماشین یا اتوبوس یا هواپیما یا حتی قطار، بالا بیاورید خواهم گفت.

مقاله را پسندیدید؟ در صورتی که پاسخ‌تان مثبت است، می‌توانید مقاله‌ای که خواندید را به مبلغ ۱۵۰۰ تومان با فشار دادن دکمه زیر بخرید. توجه کنید که ۱۵۰۰ تومان بهای مقاله‌ای است که اکنون خواندید اما به نشان قدردانی از شمایی که مقاله را بعد از خواندن، می‌خرید، به صفحه‌ای از وب‌سایت ایلولا هدایت خواهید شد و مقاله‌های ویژه به صورت فایل PDF در دسترس شما قرار خواهد گرفت. اگر متوجه منظورم نشدید، خواهش می‌کنم مقاله را نخرید چرا که به نظر می‌رسد ما زبان هم را نمی‌فهمیم.

پرداخت شما از طریق سایت امن زرین‌پال به سایت شاپرک (زیر نظر بانک مرکزی) هدایت خواهد شد و امنیت اطلاعات شما - در صورت رعایت نکاتی که در درگاه پرداخت ذکر شده - تضمین شده است. به عنوان راه جایگزین می‌توانید پرداخت را از طریق شماره شبا IR570560080388802621820001 به نام ایمان امینی انجام دهید و رسید را به ایمیل eman.amini روی gmail.com ارسال کنید تا دسترسی به صفحه مذکور به شما اعطا شود.

ایلولا با تکیه بر فروش مقالاتی اداره می‌شود که به رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرد. با خرید مقالات می‌توانید آن را زنده نگه دارید. دلیل عدم نمایش تبلیغات، احترام به شما و ذهن‌تان است. می‌توانید در صفحه درباره‌ی ما جزئیات آن را بخوانید.

Whatsapp Telegram
Email Facebook Google Twitter

اولین نفری باشید که نظر می‌گذارد

پاسخ دهید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد