چگونه بی اهمیت باشیم

چگونه بی اهمیت باشیم
پیام مدیر: تولید محتوای خوب، نیاز به زمان، تخصص، و انرژی دارد و در یک کلام هزینه‌بر است. ما در ایلولا با نگارش، گردآوری و یا ترجمه‌ی دست اول مطالب از منابع موثق و قابل اتکاء، تلاش می‌کنیم تا محتوایی ارزشمند را عرضه کنیم. امیدواریم که از مقاله لذت ببرید!

منظور از چگونه بی اهمیت باشیم این است که چطور با این حجم مشغله‌های فکری اطرافمان کنار بیاییم؟ چطور غصه‌ی پول‌های کاسبی نکرده را نخوریم؟ چطور غصه‌ی ماشین نداشته را نخوریم؟

این پاسخ از کورا، نقطه‌ی شروعی برای من است؛ هرچند دوای قطعی و فوری درد من نیست ولی بزرگ شدن و یاد گرفتن زمان‌بر است!

پاسخ از شمس الرحمان، محقق هوش مصنوعی

۱۰۱ سال دیگه حیوون خونگی‌تون مرده.

۱۰۲ سال دیگه خودتون هم مُرده‌اید.

۱۰۳ نوه نوه نوه نوه نوه نوه نوه نوه نوه نوه نوه نوه نوه نوه نوه نوه نوه نوه نوه نوه نوه نوه نوه نوه‌تون هم مرده.

۱۰۹ سال دیگه زمین به فنا رفته و اقیانوس‌ها بخار شدند و رفتند توی آسمون‌ها. آب‌های سطح زمین دیگه وجود خارجی ندارند و بخار شدند توی فضا. زمین یه نقطه‌ی قرمز شده و کوه‌ها شروع به آب شدن می‌کنن.

۱۰۱۰ سال دیگه خورشید هم به فنا رفته. تغییر توی جاذبه باعث میشه که سیاره‌های موجود توی منظومه شمسی به هم برخورد کنند. از منظومه شمسی یه کوتوله سفید باقی می‌مانند.

۱۰۱۱ سال دیگه کهکشان راه شیری هم مرده و با کهکشان همسایه برخورد می‌کنه و یه کهکشان جدید را با هم می‌سازن. کهکشان همسایه، آندرومدا، با سرعت ۱۱۰ کیلومتر بر ثانیه به سمت ما در حال حرکته.

۱۰۱۵ سال دیگه همه ستاره‌ها به فنا رفته‌اند و ماده کافی برای فرم‌دهی به ستاره‌های جدید وجود نخواهد داشت.

۱۰۳۰ سال دیگه ماده هم به فنا می‌ره.

۱۰۱۰۰ سال دیگه حتی سیاه چاله‌ها هم به فنا می‌رن.

جهان هستی

هیچ چیز دیگه‌ای نمی‌مونه غیر از هیچی، سیاهی و سرمای مطلق.

به همین خاطر، هیچی توی این زندگی واقعا مهم نیست. مهم نیست که ۶۷۲ دلار پول تو حسابت باشه یا ۶۷۲ میلیون دلار. تموم اون چیزی که در جلوی همه‌ی ماست، هیچ و تاریکیه.

ماها یه دسته از اتم‌های چیزپیچ هستیم که یه گوشه‌ی این جهان هستی گیر افتادیم. تا وقتی که نفس می‌کشی، از بودنت لذت ببر.

زندگی یه فرصت یک باره‌ست، یادت باشه که در حد بیشینه‌ی توانایی‌هات زندگی کنی.

ولی یادمان باشد که نهایتش تاریکی و سیاهی‌ست، پس حسرت آنچه از دست دادیم را نخوریم، چرا که هرچیزی که به دست بیاوریم را نیز از دست خواهیم داد.

مهم نیست که پاسخ شمس الرحمان چقدر دقیق باشد، ولی شانس ناچیزی وجود دارد که من و شما برای همیشه زنده بمانیم. با دقت به این موضوع، می‌توانیم حس کنیم که چقدر مشکلات ما در گذر زمان بی اهمیت خواهد بود.

از زندگی لذت ببر، برای کسانی که دوستشان داری ارزش و اهمیت قائل باش ولی خودت را زیر فشار اهمیت دادن به همه‌چیز له نکن.

مقاله را پسندیدید؟ ایلولا بدون نمایش تبلیغات و تحمیل هزینه‌ی غیرمستقیمِ نمایش آن‌ها به شما، با تکیه بر فروش مقالات اداره می‌شود. در صورتی‌که مقاله را مفید یافتید، لطفا هزینه‌ی آن را به یکی از دو روش زیر پرداخت کنید. ۱) با کلیک روی پرداخت آنلاین از طریق درگاه امن زرین‌پال آن را به مبلغ تنها ۵۰۰ تومان خریداری کنید، یا ۲) آن را از طریق آیکن‌های زیر برای یک نفر که احساس می‌کنید مقاله برای او جذاب است بفرستید! لطفا با حمایت خود به پربارتر شدن وب فارسی کمک کنید.

اولین نفری باشید که نظر می‌گذارد

پاسخ دهید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد